• 1400/01/01 - 12:28
  • تعداد بازدید خبر : 202
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

فرآوری گیاه آلوئه ورا- تولید پودر سفید با حفط عناصر مفید و بدون مواد نگه دارنده

ایده محوری: فرآوری گیاه آلوئه ورا- تولید پودر سفید با حفط عناصر مفید و بدون مواد نگه دارنده نام موسس: سجاد بخشی نژاد تاریخ تاسیس: 99/05/07

 خلاصه ایده محوری: تولید پودر سفید از ژل آلوئه ورا با حفظ عناصر مهم تشکیل دهنده ژل آلوئه ورا و همچنین با تراکم زیاد عناصر در حجم کم(عصاره عناصر موجود در ژل). 2- تولید ژل آلوئه ورا با ماندگاری بالا؛ بدون استفاده از مواد نگهدارنده شیمیایی متداول.

تشریح روش اصلی اجرا ایده: تولید پودر سفید آلوئه ورا با ویژگی های منحصر به فرد که در داخل کشور بی نظیر یا کم نظیر می باشد: مش بسیار بالای پودر تولید شده و آلودگی پایین تر از حد استاندارد؛ به جهت روش تولید منحصر به فرد این محصول، این پودر از کمترین سطح آلودگی برخوردار است که آزمون اداره پرتودهی سازمان انرژی اتمی مؤید کمترین سطح آلودگی این محصول حتی بسیار پایین تر از سطح مجاز می باشد و آن سازمان پس از تعیین دز پرتودهی اعلام نمود که این محصول نیاز به پرتودهی ندارد. پودر تولید شده از ژل آلوئه ورا سرشار از عناصر سودمند طبیعی مانند آهن،فسفر، منگنز، منیزیم، کلسیم، و انواع ویتامین های A و C و دیگر ویتامین ها و نیز پروتئن و چربی و قند می باشد. در واقع در فرآیند ویژه تولید پودر، پس از خشک شدن و پودر شدن ژل آلوئه ورا، آنزیم ها و عناصر مفید ژل آلوئه ورا حفظ می شود. به گواه آزمایش آزمایشگاه ویرومد تراکم عناصر در واحد حجم بسیار بالاست (آزمایش به پیوست موجود می باشد).

 لازم به ذکر است که جهت تولید این محصول از دستگاه خشک کن جدیدی که حاصل تحقیق و پژوهش گروه ما بود استفاده نمودیم. (ساخت دستگاه خاص برای تولید پودر ژل سفید آلوئه ورا.) 2- تولید ژل آلوئه ورا با مانگاری بالا بدون استفاده از مواد نگهدارنده شیمیایی: ژل آلوئه ورا پس از استحصال از برگ به سرعت شروع به فاسد شدن می کند و علی رغم خواص سرشار این ژل در جهت کمک به درمان بسیاری از بیماری ها: از جمله بیمارهای پوستی، موی سر، سوختگی های سطحی، درمان زخم ها از جمله زخم بستر و نیز به عنوان یک ماده موثر در جهت مراقب از پوست و مو نمی توان بهره لازم را از آن برد. نکته دیگر اینکه عرضه این محصول به صورت برگ در عطاری ها و فروشگاهها منجر به زحمت زیادی برای فروشنده به جهت جابجایی برگها در جعبه های سنگین و نیز خراب شدن برگها و تولید پسآب برای فروشنده و ضرر و زیان و در پی آن بی رغبتی به پخش این محصول ارزشمند بود که از دیگر علتهایی بود که ما را جهت تولید ژل آماده این محصول هدایت نمود. به لطف خدا پس از تلاش و مشورت فرآوان توانستیم ژل باکیفیت آلوئه ورا بدون هیچ گونه مواد شیمیایی تولید کنیم. لازم به ذکر است ژل های موجود در بازار دارای مواد شمیایی جهت ماندگاری بیشتر محصول و نیز جهت قوام بیشتر محصول از مواد شیمیایی استفاده می کنند که عوارض خطرناک برخی از آنها اثبات شده است.

  • گروه خبری : هسته های فناور
  • کد خبر : 73946
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 19 مهر 1400