• 1400/01/01 - 12:45
  • تعداد بازدید خبر : 147
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

مکمل تقویت کننده ی سیستم باروری مردان

*ایده محوری: مکمل تقویت کننده ی سیستم باروری مردان *فناور: دکتر محمدهادی بهادری ( عضو هیات علمی) *تاریخ تاسیس: در مرحله عقد قرارداد

خلاصه ایده محوری: نقش مرد در یک باروری خوب و بی نقص و به دنیا آمدن یک نوزاد به میزان زیادی به سلامت اسپرم و مواد همراه آن که اصطلاحا سیمن ( مایع منی) خوانده می شود وابسته است. گاهی اوقات با یک رژیم غذایی سالم، مکمل ها و سایر استراتژی های زندگی میتوان باروری را بهبود بخشید. شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهند رژیم غذایی و سبک زندگی میتواند تاثیر عمده در باروری مرد داشته باشد. قرص های باروری مردانه از بسیاری از جهات می توانند هورمون های مرد (سیستم غدد درون ریز) را تغییر دهد. این داروها می توانند با افزایش میزان تستسترون موجود زنده و باروری را به حالت اولیه برگردانند و میزان استرادیول ( نوعی استروژن) را کاهش دهند.

از جمله موادی که در سلامت اسپرم نقش دارند می توان به کوآنزیم Q10، ویتامین E، اسید فولیک، اسیدهای چرب امگا 3، سلنیوم، ماده معدنی، روی، ویتامین C، ویتامین B12 و آمینواسید آرژنین اشاره کرد. این مواد دارای فعالیت آنتی اکسیدانی است که مانع از تشکیل رادیکال های آزاد و پراکسیداسیون لیپیدها می شود و از آسیب سلول اسپرم به وسیله رادیکال های آزاد جلوگیری می کند و کیفیت اسپرم و پارامترهای باروری را بهبود می بخشد. این مواد همچنین باعث افزایش هورمون های محور هیپوفیز گناد می شود. بعضی از اینها باعث محافظتسلول های زایا، افزایش وزن اپیدیدیم و سمینال وزیکول شده و تعداد اسپرم را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.  

مکمل های غذایی از طرق مختلفی جهت بهبود پارامترهای اسپرم و باروری مردان عمل می کنند. همچنین بررسی ها نشان داده فاکتورهای طبیعی تاثیرات مثبت زیادی بر اسپرماتوژنز دارند. این بررسی ها نشان می دهد که گیاهان دارویی دارای پتانسیل مثبت در افزایش میل جنسی و افزایش زاد و ولد در حیوانات آزمایشگاهی است. بنابراین گیاهان دارویی می توانند نقش موثری در بهبود کیفیت باروری مردان ایفا کنند. بسیاری از صنایع داروسازی مطالعه روی گیاهان دارویی را کاهش داده اند. در حالی که در مقایسه داروهای شیمیایی با داروهای گیاهی این داروها اثرات چندان قوی ندارند. همچنین مطالعه و تحقیق بروی داروهای گیاهی در مقایسه با داروهای شیمیایی سخت تر و زمان بر هستند.از طرف دیگر اکثر این فرآورده ها بروی عصاره تام این گیاهان  تمرکز کرده اند در حالی که در این طرح نظر بر این است با جداسازی مواد موثره این گیاهان و به دست ئآوردن یک یا چند ترکیب مناسب که بتوانند با هم افزایی با یکدیگر به حل مشکلات پیش روی بپردازند و با پیدا کردن یک ترکیب مناسب از مواد موثره گیاهان دارویی باعث بهبود جریان خون ارگان های جنسی، افزایش میل و عملکرد جنسی، بهبود پارامترهای مایع منی و اسپرم، بهبود سطح انرژی و کاهش استرس دست یابیم.

  • گروه خبری : هسته های فناور
  • کد خبر : 73955
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 19 مهر 1400